Değerli ziyaretçilerimiz, lütfen üye olurken kullanmış olduğunuz e-posta adreslerinizi doğru giriniz. Forum hakkındaki duyuru, bilgilendirme ve diğer kampanyalardan hemen haberdar olun! Giriş yaparken e-mail veya kullanıcı adı yazarak giriş yapabilirsiniz. Forum sitemize reklam vermek için bize [email protected] e-posta adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

hostgener esartpv

Nelere dikkat etmeliyiz?

efereis

Platin Üye
Platin Üye
Ad Soyad
Efe Karaduman
Cinsiyet
erkek
Katılım
14 Nis 2020
Meslek
Öğrenci
Mesajlar
40
Beğeni Sayısı
0
Konum
istanbul
Başlıktada belirtildiği üzere öneri olarak sunacaklarım sadece tavsiyeden ibarettir, tabi uyulması doğrultusunda link değişimine katılan kullanıcılar için faydalı olacağı aşikardır.

Bazı arkadaşlarımız açılan her konuya giriş yapıyor ve kodlarını x sitesine ekletmek için kodlarını veriyorlar, şimdi hayatımızın her alanında olduğu gibi link değişiminde de göz önüne almamız ve uygulamamız gereken hususlar bulunuyor ;

# Linkinizi ekleyeceğini söylediği web sitesini öncelikle açıp inceleyin,

- Tek sayfalıkta olsa herhangi bir içeriğe sahip mi? Site meta tagları oluşturulmuş mu?
- Yukarıda ki ? yerine hayır cevabını alıyorsak, o siteden bize fayda gelmeyeceği aşikar. Bu sitenin pagerank'ı var yahu ben ekliyeyim fayda görürüm demek sadece bir yanılgıdan ibarettir.
- Eğer 1. madde deki sorulara evet yanıtını alıyorsak o siteden fayda alacağımız gerçeğini göz ardı etmemeliyiz, söz konusu sitenin pagerank değeri 0 olsa bile içerikli bir sayfadan link almak önemlidir.
-Bu şahsi tavsiyemdir, ***** içerikli sitenize link almıyorsanız kesinlikle ***** içeriğe sahip olan web sitelerine link ekletmekten kaçının, çünkü s e x / p o r n o gibi kelimeler poison word yani zehirli/zararlı olarak adlandırılır(google nazarında).
- Link takaslarınız da uzun süreli link değişimleri yapmaya özen gösterin, uzun süreli yer alan linklerinizin sizlere faydasının kısa sürede kaldırılanlardan daha fazla olacağını unutmamalıyız. Siz, sizin sitenizi ekleyen kullanıcıyı kaldırmadığınız sürece onlarda kaldırmayacağı için faydasını uzun süreli görmeye devam edeceksinizdir.(bazı densizler hariç). Google eklenip eklenip kaybedilen backlinklerde antipatili bir yaklaşım sergiler, çünkü kendi algoritmalarını yanıltmaya yönelik çalışmalara girişildiğini düşünür.
- Link alacağınız web sitesinin google yönergeleriniihlal edip etmediğine dikkat etmelisiniz. SPAM yapan, aldatıcı/yönlendirici sayfalar ve kelimeler barındıran veya diğer google yönergelerine uyumlu olmayan sitelerden link almamanızda fayda var.(Google yönergelerini ihlal eden maddeler tıklayın.) Bu sayfadan sorun türlerini inceleyebilirsiniz.
- Konuya başlarken de değindiğim gibi kimi arkadaşlar blogspot'a yeni üye olup daha yeni tek bir mesaj attığı web sitelerini link değişimine sürüyorlar(buraya ekleyeceğim diyerek) tabi backlink backlink'tir zihniyetini taşıyan bazı arkadaşlarımızda hemen link ekletiyorlar, bunların size faydası olmadığı gibi zararı olacağınıda unutmamalısınız. Gereksiz backlink için, neticede backlink ya fayda sağlar diyemeyiz.
-Bu da kişisel görüşümdür, çok fazla link çıkışı olan sitelerden gelen linkin bana faydası olmaz diyen webmasterlar bulunuyor. Hayır aslında bu bir yanılgıdır, link değişimine katılan herkes pagerank değerini yükseltmek için katılmıyor aslında bir çoğunun niyeti bu değil. Pagerank niyetinde olan arkadaşlar için evet link çıkışı çoğaldıkça eklenen siteye güncelleme için yarayacak olan pagerank değeride düşüyor. Bu konu ile ilgili forumda çeşitli makaleler var, yani link çıkışından pagerank katkısının hesaplanması gibi. Ama rekabet ettiği kelimeler üzerine link takasında bulunan kullanıcılar şüphesiz bu linkin faydasını görürler, çünkü onların niyeti pagerank paydasından pay almak değil, ilgili rekabet kelimeleri adına backlink kazanmaktır. Yani örneğin rekabet ettiğim kelime "güzel sözler" ben bu kelime için bir link çıkışı kazanıyorum bunun faydasını illaki görürüm.(1. ve 3. madde'ye uyumlu olması önemlidir).
- Bunlar google beklentilerimiz doğrultusunda göz önüne almamız gereken hususlar, uyulmaması durumunda google'nin gazabına uğramamız sürpriz olmayacaktır.
-Bu tavsiyem ise googleye uyumlu olmanın yanı sıra, link değişiminde bulunurken linkleri ekleyip ekleyip silmek ve karşınızdaki sizinle link değişiminde bulunan kullanıcıları salak yerine koymaktan kaçınmanız gerektiğini unutmayın, bu bir saygı meselesidir. Karşısındakine saygı duymayan, kendisinede saygı duyamaz ve saygı göremez. Internet dünyasında webmasterlık yapıyorsan saygı görmek, sevilmek zorundasınızdır bu 2 değeri alabileceğiniz arkadaşlarınız yoksa desteğinizde yok demektir, o yüzden desteği olmayan saygı görmeyen bir webmaster olmaktan kaçının.
 
Üst