Değerli ziyaretçilerimiz, lütfen üye olurken kullanmış olduğunuz e-posta adreslerinizi doğru giriniz. Forum hakkındaki duyuru, bilgilendirme ve diğer kampanyalardan hemen haberdar olun! Giriş yaparken e-mail veya kullanıcı adı yazarak giriş yapabilirsiniz. Forum sitemize reklam vermek için bize [email protected] e-posta adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

hostgener esartpv

Krakatoa Yanardağı'nın faaliyete geçmesi uzaydan görüntülendi

ElRey

Administrator
Yönetici
Administrator
Ad Soyad
Umut Can
Cinsiyet
Erkek
Katılım
14 Nis 2020
Meslek
Dijital Pazarlama & Webmaster
Mesajlar
52
Beğeni Sayısı
0
Konum
İstanbul
ABD uzay araştırmaları merkezi NASAnın Dünya Gözlemevi merkezi, geçtiğimiz hafta Endonezyada faaliyete geçen Krakatoa Yanardağını uzaydan görüntüledi. Faaliyete geçen yanardağın uzaydan çekilden görüntülerinde havaya beyaz dumanlar püskürtmeye başladığı görüldü.
Endonezyanın Krakatau Kecil Adasında bulunan ve geçtiğimiz hafta harekete geçen yanardağdan çıkan dumanlar 500 metreye kadar ulaştı. Krakatoa Yanardağı, 2 bin yıldır var olan ve bilindiği kadarıyla 50den fazla faaliyete geçen bir yanardağ olma özelliğine sahip. ABD uzay araştırmaları merkezi NASAnın Dünya Gözlemevi merkezi, geçtiğimiz hafta Endonezyada faaliyete geçen Krakatoa Yanardağını uzaydan görüntüledi. NASA yanardağ için Krakatoa Yanardağı muazzam ve bazen tehditkar dedi.

TUSUNAMİ OLABİLİR UYARISI

NASA Dünya Gözlemevinde çalışan volkan bilimci Dr. Verity Flower yaptığı açıklamada, Yanardağ son birkaç yılda düzenli olarak küçük patlamalar gösterdi. Ama tusinami tetikleyici patlamalar da olabilir dedi. Krakatoa Yanardağı dünya üzerindeki en aktif yanardağlardan biri ve Endonezyanın başkenti Jakartaya 150 km uzaklıkta bulunuyor.
 
Üst