Değerli ziyaretçilerimiz, lütfen üye olurken kullanmış olduğunuz e-posta adreslerinizi doğru giriniz. Forum hakkındaki duyuru, bilgilendirme ve diğer kampanyalardan hemen haberdar olun! Giriş yaparken e-mail veya kullanıcı adı yazarak giriş yapabilirsiniz. Forum sitemize reklam vermek için bize [email protected] e-posta adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

hostgener esartpv

Evren varsayılandan daha genç olabilir

efereis

Platin Üye
Platin Üye
Ad Soyad
Efe Karaduman
Cinsiyet
erkek
Katılım
14 Nis 2020
Meslek
Öğrenci
Mesajlar
40
Beğeni Sayısı
0
Konum
istanbul
Evren varsayılandan daha genç olabilirAlmanya'da Max Plank Enstitüsünde görevli bilim adamı Inh Jee liderliğindeki ekibin Hubble Sabiti'ni 82,4 kabul ederek yaptığı hesaplama, evrenin 13,7 değil yaklaşık 11,4 milyar yıl yaşında olabileceğini ortaya koydu.
Evrenin hesap edilenden yaklaşık iki milyar yıl daha genç olabileceği bildirildi.
Almanya'da Max Plank Enstitüsü'nde görevli bilim adamı Inh Jee liderliğindeki ekibin Hubble Sabiti'ni 82,4 kabul ederek yaptığı hesaplama, evrenin 13,7 değil yaklaşık 11,4 milyar yıl yaşında olabileceğini ortaya koydu.
Jee ve ekibinin bu hesaplamayı evrenin daha hızlı genişlediği teorisine dayanarak yaptığı belirtildi.
Çalışmanın ayrıntıları Science dergisinde yayımlandı.
Hubble Sabiti 70 varsayılarak evrenin 13,7 milyar yıl yaşında olduğu hesap ediliyor ve bu hesap genel kabul görüyor.
Evrenin yaşını hesap etmek için kullanılan denklemdeki bir değer olan Hubble Sabiti, ismini Amerikalı astronom Edwin Hubble'dan alıyor.
Evrenin varsayılandan daha hızlı genişlemesi, mevcut durumuna daha çabuk ulaştığı, dolayısıyla daha genç olduğu anlamına geliyor.
 
Üst